Call Center

Disponibil Luni - Vineri În intervalul orar 08:30 - 19:00

Agenția online

Agenţia online este platforma ENGIE unde puteţi transmite indexul autocitit, vizualiza istoricul facturilor şi al consumului, puteţi plăti factura online şi nu numai.

Descarcă aplicaţia

Viața înseamnă dinamism! Acum nu mai ai grija facturilor, plăților și transmiterii indexului autocitit: le ai pe toate în aplicația mobilă engiemobile.  

Utile

Aici poţi accesa rapid cele mai importante informaţii despre factură, modalităţi de plată sau alte subiecte de interes pentru tine.  

Urgenţe gaze

Anunţă orice defecţiune tehnică a instalaţiei de gaze naturale la numerele de telefon:
021 9281 - Număr unic la nivel naţional 0800 877 778 - TelVerde

Oferte electricitate

Ofertele ENGIE îţi aduc predictibilitate şi stabilitate

Costurile cu electricitatea într-o afacere reprezintă o cotă importantă în cheltuieli, iar gestionarea lor eficientă poate face diferenţa într-o piaţă în care competitivitatea este elementul cheie. Menţinerea costurilor la un nivel sănătos devine astfel esenţială pentru viitorul unei afaceri.

  • Preţ fix pe toată durata contractuală ca tu să îţi planifici mai ușor bugetul afacerii tale.
  • Cost zero la schimbarea furnizorului.
  • Simplu. Ne ocupăm noi de toate formalităţile pentru ca tu să ai timp pentru afacerea ta.
  • Contract transparent, fără clauze ascunse.
  • Stabilitate a unui furnizor de încredere.

Te ajutăm să îţi menţii costurile la un nivel rezonabil și să transformi o simplă idee într-o idee măreaţă. Află aici cum poți deveni client de electricitate ENGIE în doar doi pași.

Ofertele-tip de energie electrică ENGIE Business Elec şi ENGIE e-Business Elec (energie activă și tarife reglementate) pe zone de distribuție

Detalii ofertă

Ofertă-tip valabilă până la 27.06.2018

Perioadă valabilitate de preţ: 12 luni

Termen de plată a facturii: 30 de zile

Legendă

TM: Tarif mediu

EE: Energie electrică

TG: Tarife zonale serviciu transport, pentru introducerea de electricitate în reţea

TL: Tarife zonale serviciu transport, pentru extragerea de electricitate din reţea

Electricitate pentru afacerea ta

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune469,71492,59459,07493,11486,07472,1473,74477,19
Medie tensiune367,02371,68354,23373,56379,20362,72376,50376,77
Înaltă tensiune332,61335,13325,77334,19337,93331,18335,12336,68

ENGIE Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune472,21495,09461,57495,61488,57474,6476,24479,69
Medie tensiune 369,52 374,18 356,73 376,06 381,70 365,22 379,00 379,27
Înaltă tensiune335,11337,63328,27336,69340,43333,68337,62339,18

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune468,27491,15457,63491,67484,63470,66472,3475,75
Medie tensiune365,58370,24352,79372,12377,76361,28375,06375,33
Înaltă tensiune331,17333,69324,33332,75336,49329,74333,68335,24

ENGIE Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune470,77493,65460,13494,17487,13473,16474,8478,25
Medie tensiune 368,08 372,74 355,29 374,62 380,26 363,78 377,56 377,83
Înaltă tensiune333,67336,19326,83335,25338,99332,24336,18337,74

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune454,27477,15443,63477,67470,63456,66458,3461,75
Medie tensiune351,58356,24338,79358,12363,76347,28361,06361,33
Înaltă tensiune317,17319,69310,33318,75322,49315,74319,68321,24

ENGIE Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune469,77492,65459,13493,17486,13472,16473,8477,25
Medie tensiune 367,08 371,74 354,29 373,62 379,26 362,78 376,56 376,83
Înaltă tensiune332,67335,19325,83334,25337,99331,24335,18336,74

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune466,27489,15455,63489,67482,63468,66470,3473,75
Medie tensiune363,58368,24350,79370,12375,76359,28373,06373,33
Înaltă tensiune329,17331,69322,33330,75334,49327,74331,68333,24

ENGIE Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune468,77491,65458,13492,17485,13471,16472,8476,25
Medie tensiune 366,08 370,74 353,29 372,62 378,26 361,78 375,56 375,83
Înaltă tensiune331,67334,19324,83333,25336,99330,24334,18335,74

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune466,27489,15455,63489,67482,63468,66470,3473,75
Medie tensiune363,58368,24350,79370,12375,76359,28373,06373,33
Înaltă tensiune329,17331,69322,33330,75334,49327,74331,68333,24

ENGIE Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune468,77491,65458,13492,17485,13471,16472,8476,25
Medie tensiune 366,08 370,74 353,29 372,62 378,26 361,78 375,56 375,83
Înaltă tensiune331,67334,19324,83333,25336,99330,24334,18335,74

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Descarcă ofertele în format pdf: ENGIE Business Elec şi ENGIE e-Business Elec.

Condiţiile ofertei sunt completate de clauzele contractuale generale. Preţurile finale sunt exprimate în lei/MWh şi conţin următoarele tarife reglementate: tarif distribuţie, tarif introducere energie electrică, tarif extragere energie electrică. Preţurile finale nu conțin: contribuţie cogenerare (11,94 lei/MWh), acciză comercială (2,37 lei/MWh), certificate verzi (3,46 lei/MWh), energie reactivă, T.V.A. (19%);  acestea vor fi facturate separat. Preţurile finale se pot modifica în funcţie de schimbările tarifelor reglementate aprobate de Autoritatea Naţională de Reglementare în Domeniul Energiei.

Informaţii despre ofertele ENGIE

Prag consum energie electricăBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
≤ 100 MWh/an289,00289,00289,00289,00289,00289,00289,00289,00
≤ 200 MWh/an288,00288,00288,00288,00288,00288,00288,00288,00
≤ 300 MWh/an287,44287,44287,44287,44287,44287,44287,44287,44
≤ 500 MWh/an286,44286,44286,44286,44286,44286,44286,44286,44
≤ 1000 MWh/an289,00289,00289,00289,00289,00289,00289,00289,00

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Prag consum energie electricăBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
≤ 100 MWh/an288,94288,94288,94288,94288,94288,94288,94288,94
≤ 200 MWh/an287,50287,50287,50287,50287,50287,50287,50287,50
≤ 300 MWh/an286,50286,50286,50286,50286,50286,50286,50286,50
≤ 500 MWh/an285,50285,50285,50285,50285,50285,50285,50285,50
≤ 1000 MWh/an285,50285,50285,50285,50285,50285,50285,50285,50

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

În funcţie de distribuitorul care deserveşte zona în care se află locul tău de consum, la energia activă se adaugă tarife de sistem şi tarife de distribuţie, acestea din urmă fiind în funcţie şi de nivelul de tensiune de la locul respectiv de consum. Ambele tipuri de tarife sunt reglementate de A.N.R.E.

BANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Tarife de sistemTM introducere EE în reţea (TG)1,051,051,051,051,051,051,051,05
TM extragere EE în reţea (TL)15,7315,7315,7315,7315,7315,7315,7315,73
Tarif pentru serviciul de sistem13,1713,1713,1713,1713,1713,1713,1713,17
Tarife de distribuţieÎnaltă tensiune16,2218,749,3817,821,5414,7918,7320,29
Medie tensiune50,6355,2937,8457,1762,8146,3360,1160,38
Joasă tensiune153,32176,2142,68176,72169,68155,71157,35160,8