Call Center

Disponibil Luni - Vineri În intervalul orar 08:30 - 19:00

Plătește online

Sigur şi rapid, plăteşti online factura ENGIE fără să te autentifici în cont.

Agenția online

Agenţia online este platforma ENGIE unde puteţi transmite indexul autocitit, vizualiza istoricul facturilor şi al consumului, puteţi plăti factura online şi nu numai.

Descarcă aplicaţia

Viața înseamnă dinamism! Acum nu mai ai grija facturilor, plăților și transmiterii indexului autocitit: le ai pe toate în aplicația mobilă engiemobile.  

Utile

Aici poţi accesa rapid cele mai importante informaţii despre factură, modalităţi de plată sau alte subiecte de interes pentru tine.  

Urgenţe gaze

Anunţă orice defecţiune tehnică a instalaţiei de gaze naturale la numerele de telefon:
021 9281 - Număr unic la nivel naţional 0800 877 778 - TelVerde
Acces rapid

Pentru că ne pasă de sănătatea ta și a celor din jur, toate centrele de relații cu clienții ENGIE vor avea activitatea suspendată începând de luni, 16 martie. Rezolvă totul online, simplu și ușor, accesând contul tău, aplicația engiemobile, prin formularul de contact sau printr-un apel telefonic la 021 9366.

Oferte electricitate

Ne dăm seama cât de important este ca, atunci când ești în slujba comunităților, totul să funcționeze în parametri normali. Sprijinim instituțiile publice cu oferte adaptate și soluții la fix.

Astăzi, reducerea costurilor cu energia este o prioritate. ENGIE este alături de tine și îți propunem oferte cu preț competitiv alături de un contract transparent și o relație bazată pe încredere.

Oferta ENGIE îți aduce multe avantaje

  • Preț fix care îți permite gestionarea mai bună a costurilor, indiferent de evoluția pieței
  • Stabilitate a unui furnizor de încredere
  • Consilier dedicat, gata oricând să te ajute cu informații despre contractul sau factura ta

Electricitate pentru instituția ta

Detalii ofertă

Ofertă-tip valabilă: până la 31.03.2020

Perioadă valabilitate de preț: 12 luni

Termen de plată a facturii: 30 de zile

Legendă

TM: Tarif mediu

EE: Energie electrică

TG: Tarife zonale serviciu transport, pentru introducerea de electricitate în rețea

TL: Tarife zonale serviciu transport, pentru extragerea de electricitate din rețea

Oferta-tip de energie electrică ENGIE e-Business Elec (energie activă și tarife reglementate) pe zone de distribuție

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune464,66498,16461,28496,43498,09482,72474,57471,56
Medie tensiune357,10366,45347,61366,54377,35358,82369,97367,00
Înaltă tensiune321,30325,87315,66324,95330,30322,34324,43325,97

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune463,66497,16460,28495,43497,09481,72473,57470,56
Medie tensiune356,10365,45346,61365,54376,35357,82368,97366,00
Înaltă tensiune320,30324,87314,66323,95329,30321,34323,43324,97

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune463,10496,60459,72494,87496,53481,16473,01470,00
Medie tensiune355,54364,89346,05364,98375,79357,26368,41365,44
Înaltă tensiune319,74324,31314,10323,39328,74320,78322,87324,41

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune462,10495,60458,72493,87495,53480,16472,01469,00
Medie tensiune354,54363,89345,05363,98374,79356,26367,41364,44
Înaltă tensiune318,74323,31313,10322,39327,74319,78321,87323,41

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune460,66494,16457,28492,43494,09478,72470,57467,56
Medie tensiune353,10362,45343,61362,54373,35354,82365,97363,00
Înaltă tensiune317,30321,87311,66320,95326,30318,34320,43321,97

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune459,66493,16456,28491,43493,09477,72469,57466,56
Medie tensiune352,10361,45342,61361,54372,35353,82364,97362,00
Înaltă tensiune316,30320,87310,66319,95325,30317,34319,43320,97

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune458,66492,16455,28490,43492,09476,72468,57465,56
Medie tensiune351,10360,45341,61360,54371,35352,82363,97361,00
Înaltă tensiune315,30319,87309,66318,95324,30316,34318,43319,97

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune458,66492,16455,28490,43492,09476,72468,57465,56
Medie tensiune351,10360,45341,61360,54371,35352,82363,97361,00
Înaltă tensiune315,30319,87309,66318,95324,30316,34318,43319,97

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Descarcă oferta în format pdf: ENGIE e-Business Elec.

Condițiile ofertei sunt completate de clauze contractuale generale. Prețurile finale conțin tarife reglementate: tarif distribuție, tarif introducere energie electrică, tarif extragere energie electrică și se pot modifica în funcție de tarifele reglementate aprobate de ANRE. Prețurile finale nu conțin contribuție cogenerare (19,32 lei/MWh), acciză comercială (2,54 lei/MWh), certificate verzi (62,86 lei/MWh), energie reactivă, T.V.A. (19%), ele vor fi facturate separat.

Informații despre oferta ENGIE

Prag consum energie electricăBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
≤ 5 MWh/an272,80272,80272,80272,80272,80272,80272,80272,80
≤ 10 MWh/an271,80271,80271,80271,80271,80271,80271,80271,80
≤ 50 MWh/an271,24271,24271,24271,24271,24271,24271,24271,24
≤ 100 MWh/an270,24270,24270,24270,24270,24270,24270,24270,24
≤ 200 MWh/an268,80268,80268,80268,80268,80268,80268,80268,80
≤ 300 MWh/an267,80267,80267,80267,80267,80267,80267,80267,80
≤ 500 MWh/an266,80266,80266,80266,80266,80266,80266,80266,80
≤ 1000 MWh/an266,80266,80266,80266,80266,80266,80266,80266,80

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Energia activă și tarifele reglementate nu conțin TVA.

În funcţie de distribuitorul care deserveşte zona în care se află locul tău de consum, la energia activă se adaugă tarife de sistem şi tarife de distribuţie, acestea din urmă fiind în funcţie şi de nivelul de tensiune de la locul respectiv de consum. Ambele tipuri de tarife sunt reglementate de A.N.R.E.

BANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Tarife de sistemTM introducere EE în reţea (TG)1,301,301,301,301,301,301,301,30
TM extragere EE în reţea (TL)16,6716,6716,6716,6716,6716,6716,6716,67
Tarif pentru serviciul de sistem14,8914,8914,8914,8914,8914,8914,8914,89
Tarife de distribuţieÎnaltă tensiune15,6420,2110,0019,2924,6416,6818,7720,31
Medie tensiune51,4460,7941,9560,8871,6953,1664,3161,34
Joasă tensiune159,00192,50155,62190,77192,43177,06168,91165,90

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Energia activă şi tarifele reglementate nu conţin TVA.