Call Center

Disponibil Luni - Vineri În intervalul orar 08:30 - 19:00

Agenția online

Agenţia online este platforma ENGIE unde puteţi transmite indexul autocitit, vizualiza istoricul facturilor şi al consumului, puteţi plăti factura online şi nu numai.

Descarcă aplicaţia

Viața înseamnă dinamism! Acum nu mai ai grija facturilor, plăților și transmiterii indexului autocitit: le ai pe toate în aplicația mobilă engiemobile.  

Utile

Aici poţi accesa rapid cele mai importante informaţii despre factură, modalităţi de plată sau alte subiecte de interes pentru tine.  

Urgenţe gaze

Anunţă orice defecţiune tehnică a instalaţiei de gaze naturale la numerele de telefon:
021 9281 - Număr unic la nivel naţional 0800 877 778 - TelVerde

Oferte electricitate

Ne dăm seama cât de important este ca, atunci când eşti în slujba comunităților, totul să funcționeze în parametri normali. Sprijinim instituțiile publice cu oferte adaptate şi soluţii la fix.

Astăzi, reducerea costurilor cu energia este o prioritate. ENGIE este alături de tine şi îți propunem oferte cu preţ competitiv alături de un contract transparent şi o relaţie bazată pe încredere.

Oferta ENGIE îţi aduce multe avantaje

  • Preț fix care îţi permite gestionarea mai bună a costurilor, indiferent de evoluția pieței
  • Stabilitate a unui furnizor de încredere
  • Consilier dedicat, gata oricând să te ajute cu informaţii despre contractul sau factura ta

Electricitate pentru instituția ta

Detalii ofertă

Ofertă-tip valabilă: până la 29.08.2018

Perioadă valabilitate de preţ: 12 luni

Termen de plată a facturii: 30 de zile

Detalii ofertă

Legendă

TM: Tarif mediu

EE: Energie electrică

TG: Tarife zonale serviciu transport, pentru introducerea de electricitate în reţea

TL: Tarife zonale serviciu transport, pentru extragerea de electricitate din reţea

Ofertele-tip de energie electrică ENGIE Business Elec şi ENGIE e-Business Elec (energie activă și tarife reglementate) pe zone de distribuție

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune459,54482,42448,9482,94475,9461,93463,57467,02
Medie tensiune356,85361,51344,06363,39369,03352,55366,33366,60
Înaltă tensiune322,44324,96315,6324,02327,76321,01324,95326,51

ENGIE Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune462,04484,92451,4485,44478,4464,43466,07469,52
Medie tensiune 359,35 364,01 346,56 365,89 371,53 355,05 368,83 369,10
Înaltă tensiune324,94327,46318,1326,52330,26323,51327,45329,01

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune458,54481,42447,9481,94474,9460,93462,57466,02
Medie tensiune355,85360,51343,06362,39368,03351,55365,33365,60
Înaltă tensiune321,44323,96314,6323,02326,76320,01323,95325,51

ENGIE Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune461,04483,92450,4484,44477,4463,43465,07468,52
Medie tensiune 358,35 363,01 345,56 364,89 370,53 354,05 367,83 368,10
Înaltă tensiune323,94326,46317,1325,52329,26322,51326,45328,01

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune457,98480,86447,34481,38474,34460,37462,01465,46
Medie tensiune355,29359,95342,50361,83367,47350,99364,77365,04
Înaltă tensiune320,88323,4314,04322,46326,2319,45323,39324,95

ENGIE Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune460,48483,36449,84483,88476,84462,87464,51467,96
Medie tensiune 357,79 362,45 345,00 364,33 369,97 353,49 367,27 367,54
Înaltă tensiune323,38325,9316,54324,96328,7321,95325,89327,45

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune456,98479,86446,34480,38473,34459,37461,01464,46
Medie tensiune354,29358,95341,50360,83366,47349,99363,77364,04
Înaltă tensiune319,88322,4313,04321,46325,2318,45322,39323,95

ENGIE Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune459,48482,36448,84482,88475,84461,87463,51466,96
Medie tensiune 356,79 361,45 344,00 363,33 368,97 352,49 366,27 366,54
Înaltă tensiune322,38324,9315,54323,96327,7320,95324,89326,45

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune455,54478,42444,9478,94471,9457,93459,57463,02
Medie tensiune352,85357,51340,06359,39365,03348,55362,33362,60
Înaltă tensiune318,44320,96311,6320,02323,76317,01320,95322,51

ENGIE Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune458,04480,92447,4481,44474,4460,43462,07465,52
Medie tensiune 355,35 360,01 342,56 361,89 367,53 351,05 364,83 365,10
Înaltă tensiune320,94323,46314,1322,52326,26319,51323,45325,01

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune454,54477,42443,9477,94470,9456,93458,57462,02
Medie tensiune351,85356,51339,06358,39364,03347,55361,33361,60
Înaltă tensiune317,44319,96310,6319,02322,76316,01319,95321,51

ENGIE Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune457,04479,92446,4480,44473,4459,43461,07464,52
Medie tensiune 354,35 359,01 341,56 360,89 366,53 350,05 363,83 364,10
Înaltă tensiune319,94322,46313,1321,52325,26318,51322,45324,01

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune453,54476,42442,9476,94469,9455,93457,57461,02
Medie tensiune350,85355,51338,06357,39363,03346,55360,33360,60
Înaltă tensiune316,44318,96309,6318,02321,76315,01318,95320,51

ENGIE Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune456,04478,92445,4479,44472,4458,43460,07463,52
Medie tensiune 353,35 358,01 340,56 359,89 365,53 349,05 362,83 363,10
Înaltă tensiune318,94321,46312,1320,52324,26317,51321,45323,01

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune453,54476,42442,9476,94469,9455,93457,57461,02
Medie tensiune350,85355,51338,06357,39363,03346,55360,33360,60
Înaltă tensiune316,44318,96309,6318,02321,76315,01318,95320,51

ENGIE Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune456,04478,92445,4479,44472,4458,43460,07463,52
Medie tensiune 353,35 358,01 340,56 359,89 365,53 349,05 362,83 363,10
Înaltă tensiune318,94321,46312,1320,52324,26317,51321,45323,01

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Descarcă ofertele în format pdf: ENGIE Business Elec şi ENGIE e-Business Elec.

Condiţiile ofertei sunt completate de clauze contractuale generale. Preţurile finale conţin tarife reglementate: tarif distribuţie, tarif introducere energie electrică, tarif extragere energie electrică și se pot modifica în funcţie de tarifele reglementate aprobate de ANRE. Preţurile finale nu conțin contribuţie cogenerare (11,94 lei/MWh), acciză comercială (2,37 lei/MWh), certificate verzi (3,46 lei/MWh), energie reactivă, T.V.A. (19%), ele vor fi facturate separat.

Informaţii despre ofertele ENGIE

Prag consum energie electricăBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
≤ 5 MWh/an276,60276,60276,60276,60276,60276,60276,60276,60
≤ 10 MWh/an275,60275,60275,60275,60275,60275,60275,60275,60
≤ 50 MWh/an275,04275,04275,04275,04275,04275,04275,04275,04
≤ 100 MWh/an274,04274,04274,04274,04274,04274,04274,04274,04
≤ 200 MWh/an272,60272,60272,60272,60272,60272,60272,60272,60
≤ 300 MWh/an271,60271,60271,60271,60271,60271,60271,60271,60
≤ 500 MWh/an270,60270,60270,60270,60270,60270,60270,60270,60
≤ 1000 MWh/an270,60270,60270,60270,60270,60270,60270,60270,60

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Energia activă şi tarifele reglementate nu conţin TVA.

Prag consum energie electricăBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
≤ 5 MWh/an279,10279,10279,10279,10279,10279,10279,10279,10
≤ 10 MWh/an278,10278,10278,10278,10278,10278,10278,10278,10
≤ 50 MWh/an277,54277,54277,54277,54277,54277,54277,54277,54
≤ 100 MWh/an276,54276,54276,54276,54276,54276,54276,54276,54
≤ 200 MWh/an275,10275,10275,10275,10275,10275,10275,10275,10
≤ 300 MWh/an274,10274,10274,10274,10274,10274,10274,10274,10
≤ 500 MWh/an273,10273,10273,10273,10273,10273,10273,10273,10
≤ 1000 MWh/an273,10273,10273,10273,10273,10273,10273,10273,10

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Energia activă şi tarifele reglementate nu conţin TVA.

În funcţie de distribuitorul care deserveşte zona în care se află locul tău de consum, la energia activă se adaugă tarife de sistem şi tarife de distribuţie, acestea din urmă fiind în funcţie şi de nivelul de tensiune de la locul respectiv de consum. Ambele tipuri de tarife sunt reglementate de A.N.R.E.

BANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Tarife de sistemTM introducere EE în reţea (TG)1,181,181,181,181,181,181,181,18
TM extragere EE în reţea (TL)16,8916,8916,8916,8916,8916,8916,8916,89
Tarif pentru serviciul de sistem11,5511,5511,5511,5511,5511,5511,5511,55
Tarife de distribuţieÎnaltă tensiune16,2218,749,3817,821,5414,7918,7320,29
Medie tensiune50,6355,2937,8457,1762,8146,3360,1160,38
Joasă tensiune153,32176,2142,68176,72169,68155,71157,35160,8

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Energia activă şi tarifele reglementate nu conţin TVA.