Call Center

Disponibil Luni - Vineri În intervalul orar 08:30 - 19:00

Plătește online

Sigur şi rapid, plăteşti online factura ENGIE fără să te autentifici în cont.

Agenția online

Agenţia online este platforma ENGIE unde puteţi transmite indexul autocitit, vizualiza istoricul facturilor şi al consumului, puteţi plăti factura online şi nu numai.

Descarcă aplicaţia

Viața înseamnă dinamism! Acum nu mai ai grija facturilor, plăților și transmiterii indexului autocitit: le ai pe toate în aplicația mobilă engiemobile.  

Utile

Aici poţi accesa rapid cele mai importante informaţii despre factură, modalităţi de plată sau alte subiecte de interes pentru tine.  

Urgenţe gaze

Anunţă orice defecţiune tehnică a instalaţiei de gaze naturale la numerele de telefon:
021 9281 - Număr unic la nivel naţional 0800 877 778 - TelVerde
Acces rapid

Oferte electricitate

Ne dăm seama cât de important este ca, atunci când eşti în slujba comunităților, totul să funcționeze în parametri normali. Sprijinim instituțiile publice cu oferte adaptate şi soluţii la fix.

Astăzi, reducerea costurilor cu energia este o prioritate. ENGIE este alături de tine şi îți propunem oferte cu preţ competitiv alături de un contract transparent şi o relaţie bazată pe încredere.

Oferta ENGIE îţi aduce multe avantaje

  • Preț fix care îţi permite gestionarea mai bună a costurilor, indiferent de evoluția pieței
  • Stabilitate a unui furnizor de încredere
  • Consilier dedicat, gata oricând să te ajute cu informaţii despre contractul sau factura ta

Electricitate pentru instituția ta

Detalii ofertă

Ofertă-tip valabilă: până la 16.08.2019

Perioadă valabilitate de preţ: 12 luni

Termen de plată a facturii: 30 de zile

Legendă

TM: Tarif mediu

EE: Energie electrică

TG: Tarife zonale serviciu transport, pentru introducerea de electricitate în reţea

TL: Tarife zonale serviciu transport, pentru extragerea de electricitate din reţea

Oferta-tip de energie electrică ENGIE e-Business Elec (energie activă și tarife reglementate) pe zone de distribuție

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune522.91546.97514.84549.61545.49533.45529.56531.01
Medie tensiune415.46420.56402.84422.41431.19413.87426.17426.17
Înaltă tensiune379.90379.81373.02381.96386.71379.22382.32384.50

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune521.91545.97513.84548.61544.49532.45528.56530.01
Medie tensiune414.46419.56401.84421.41430.19412.87425.17425.17
Înaltă tensiune378.90378.81372.02380.96385.71378.22381.32383.50

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune521.35545.41513.28548.05543.93531.89528.00529.45
Medie tensiune413.90419.00401.28420.85429.63412.31424.61424.61
Înaltă tensiune378.34378.25371.46380.40385.15377.66380.76382.94

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune520.35544.41512.28547.05542.93530.89527.00528.45
Medie tensiune412.90418.00400.28419.85428.63411.31423.61423.61
Înaltă tensiune377.34377.25370.46379.40384.15376.66379.76381.94

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune518.91542.97510.84545.61541.49529.45525.56527.01
Medie tensiune411.46416.56398.84418.41427.19409.87422.17422.17
Înaltă tensiune375.90375.81369.02377.96382.71375.22378.32380.50

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune517.91541.97509.84544.61540.49528.45524.56526.01
Medie tensiune410.46415.56397.84417.41426.19408.87421.17421.17
Înaltă tensiune374.90374.81368.02376.96381.71374.22377.32379.50

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune516.91540.97508.84543.61539.49527.45523.56525.01
Medie tensiune409.46414.56396.84416.41425.19407.87420.17420.17
Înaltă tensiune373.90373.81367.02375.96380.71373.22376.32378.50

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune516.91540.97508.84543.61539.49527.45523.56525.01
Medie tensiune409.46414.56396.84416.41425.19407.87420.17420.17
Înaltă tensiune373.90373.81367.02375.96380.71373.22376.32378.50

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Descarcă oferta în format pdf: ENGIE e-Business Elec.

Condiţiile ofertei sunt completate de clauze contractuale generale. Preţurile finale conţin tarife reglementate: tarif distribuţie, tarif introducere energie electrică, tarif extragere energie electrică și se pot modifica în funcţie de tarifele reglementate aprobate de ANRE. Preţurile finale nu conțin contribuţie cogenerare (11,86 lei/MWh), acciză comercială (2,44 lei/MWh), certificate verzi (59,24 lei/MWh), energie reactivă, T.V.A. (19%), ele vor fi facturate separat.

Informaţii despre oferta ENGIE

Prag consum energie electricăBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
≤ 5 MWh/an330.70330.70330.70330.70330.70330.70330.70330.70
≤ 10 MWh/an329.70329.70329.70329.70329.70329.70329.70329.70
≤ 50 MWh/an329.14329.14329.14329.14329.14329.14329.14329.14
≤ 100 MWh/an328.14328.14328.14328.14328.14328.14328.14328.14
≤ 200 MWh/an326.70326.70326.70326.70326.70326.70326.70326.70
≤ 300 MWh/an325.70325.70325.70325.70325.70325.70325.70325.70
≤ 500 MWh/an324.70324.70324.70324.70324.70324.70324.70324.70
≤ 1000 MWh/an324.70324.70324.70324.70324.70324.70324.70324.70

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Energia activă şi tarifele reglementate nu conţin TVA.

În funcţie de distribuitorul care deserveşte zona în care se află locul tău de consum, la energia activă se adaugă tarife de sistem şi tarife de distribuţie, acestea din urmă fiind în funcţie şi de nivelul de tensiune de la locul respectiv de consum. Ambele tipuri de tarife sunt reglementate de A.N.R.E.

BANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Tarife de sistemTM introducere EE în reţea (TG)1.181.181.181.181.181.181.181.18
TM extragere EE în reţea (TL)16.5216.5216.5216.5216.5216.5216.5216.52
Tarif pentru serviciul de sistem14.8914.8914.8914.8914.8914.8914.8914.89
Tarife de distribuţieÎnaltă tensiune16.6116.529.7318.6723.4215.9319.0321.21
Medie tensiune52.1757.2739.5559.1267.9050.5862.8862.88
Joasă tensiune159.62183.68151.55186.32182.20170.16166.27167.72

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Energia activă şi tarifele reglementate nu conţin TVA.