Call Center

Disponibil Luni - Vineri În intervalul orar 08:30 - 19:00

Plătește online

Sigur şi rapid, plăteşti online factura ENGIE fără să te autentifici în cont.

Agenția online

Agenţia online este platforma ENGIE unde puteţi transmite indexul autocitit, vizualiza istoricul facturilor şi al consumului, puteţi plăti factura online şi nu numai.

Descarcă aplicaţia

Viața înseamnă dinamism! Acum nu mai ai grija facturilor, plăților și transmiterii indexului autocitit: le ai pe toate în aplicația mobilă engiemobile.  

Utile

Aici poţi accesa rapid cele mai importante informaţii despre factură, modalităţi de plată sau alte subiecte de interes pentru tine.  

Urgenţe gaze

Anunţă orice defecţiune tehnică a instalaţiei de gaze naturale la numerele de telefon:
021 9281 - Număr unic la nivel naţional 0800 877 778 - TelVerde
Acces rapid

Moş Nicolae a venit cu cadouri pentru tine şi... cu treabă pentru noi! Începând de vineri (ora 17:00) până duminică (ora 17:00) ne vom actualiza sistemele iar facturile din contul online vor fi indisponibile.
Te așteptăm luni, cu energie nouă!

Oferte electricitate

O economie sănătoasă se bazează pe valoarea adusă de micro-afaceri. Şi tu poţi contribui, dacă ai alături partenerul potrivit.

Cu noua ofertă tip ENGIE e-Business Elec pentru micii întreprinzători sau liberii profesioniști ai energie, spor la lucru și te bucuri de un preț creat pentru tine. În fiecare zi, depui energie şi efort pentru ca pasiunea ta să devină realitate. Lasă-ne pe noi să îţi aducem energia de care ai nevoie, iar tu continuă să fii creativ şi liber, alături de colegii tăi, indiferent de afacerea pe care o ai.

  • Preţ fix pe toată durata contractuală care te ajută să îţi planifici bugetul afacerii tale şi să îl poţi controla mai uşor
  • Cost zero la schimbarea furnizorului, iar noi ne ocupăm de toate formalităţile pentru ca tu să ai timp pentru afacerea ta
  • Contract transparent, fără clauze ascunse
  • Stabilitate a unui furnizor de încredere

Ofertele ENGIE pentru afaceri din pasiune

Detalii ofertă

Ofertă-tip valabilă: până la 10.12.2019

Perioadă valabilitate de preţ: 12 luni

Termen de plată a facturii: 30 de zile

Legendă

TM: Tarif mediu

EE: Energie electrică

TG: Tarife zonale serviciu transport, pentru introducerea de electricitate în reţea

TL: Tarife zonale serviciu transport, pentru extragerea de electricitate din reţea

Oferta-tip de energie electrică ENGIE e-Business Elec (energie activă și tarife reglementate) pe zone de distribuție

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune515.01539.07506.94541.71537.59525.55521.66523.11
Medie tensiune407.56412.66394.94414.51423.29405.97418.27418.27
Înaltă tensiune372.00371.91365.12374.06378.81371.32374.42376.60

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune514.01538.07505.94540.71536.59524.55520.66522.11
Medie tensiune406.56411.66393.94413.51422.29404.97417.27417.27
Înaltă tensiune371.00370.91364.12373.06377.81370.32373.42375.60

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune513.45537.51505.38540.15536.03523.99520.10521.55
Medie tensiune406.00411.10393.38412.95421.73404.41416.71416.71
Înaltă tensiune370.44370.35363.56372.50377.25369.76372.86375.04

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

ENGIE e-Business Elec

Nivel tensiuneBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Joasă tensiune512.45536.51504.38539.15535.03522.99519.10520.55
Medie tensiune405.00410.10392.38411.95420.73403.41415.71415.71
Înaltă tensiune369.44369.35362.56371.50376.25368.76371.86374.04

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Descarcă oferta în format pdf: ENGIE e-Business Elec.

Condiţiile ofertei sunt completate de clauzele contractuale generale. Preţurile finale sunt exprimate în lei/kWh şi conţin următoarele tarife reglementate: tarif distribuţie, tarif introducere energie electrică, tarif extragere energie electrică. Preţurile finale nu conțin: contribuţie cogenerare (11,86 lei/MWh), acciză comercială (2,44 lei/MWh), certificate verzi (59,24 lei/MWh), energie reactivă, T.V.A. (19%);  acestea vor fi facturate separat. Preţurile finale se pot modifica în funcţie de schimbările tarifelor reglementate aprobate de Autoritatea Naţională de Reglementare în Domeniul Energiei.

Informaţii despre oferta ENGIE

Prag consumBANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
≤ 5 MWh/an322.80322.80322.80322.80322.80322.80322.80322.80
≤ 10 MWh/an321.80321.80321.80321.80321.80321.80321.80321.80
≤ 50 MWh/an321.24321.24321.24321.24321.24321.24321.24321.24
≤ 100 MWh/an320.24320.24320.24320.24320.24320.24320.24320.24

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.

Energia activă şi tarifele reglementate nu conţin TVA.

În funcţie de distribuitorul care deserveşte zona în care se află locul tău de consum, la energia activă se adaugă tarife de sistem şi tarife de distribuţie, acestea din urmă fiind în funcţie şi de nivelul de tensiune de la locul respectiv de consum. Ambele tipuri de tarife sunt reglementate de A.N.R.E.

BANATDOBROGEAMUNTENIAMOLDOVAOLTENIAMUNTENIA NORDTRANSILVANIA NORDTRANSILVANIA SUD
Tarife de sistemTM introducere EE în reţea (TG)1.181.181.181.181.181.181.181.18
TM extragere EE în reţea (TL)16.5216.5216.5216.5216.5216.5216.5216.52
Tarif pentru serviciul de sistem14.8914.8914.8914.8914.8914.8914.8914.89
Tarife de distribuţieÎnaltă tensiune16.6116.529.7318.6723.4215.9319.0321.21
Medie tensiune52.1757.2739.5559.1267.9050.5862.8862.88
Joasă tensiune159.62183.68151.55186.32182.20170.16166.27167.72

Zonele de distribuție pe județe sunt:

Oltenia: Argeș, Vâlcea, Gorj, Olt,Teleorman, Dolj, Mehedinți; Muntenia Nord: Galați, Prahova, Buzău, Brăila, Dâmbovița, Vrancea; Transilvania Nord: Bihor, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Transilvania Sud: Brașov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mureș; Banat: Timiș, Arad, Hunedoara, Caraș-Severin; Dobrogea: Tulcea, Constanța, Ialomița, Călărași; Muntenia: Ilfov, Giurgiu, București; Moldova: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui.